Dom LUCIE 40

Základnou myšlienkou pre návrh domu bolo vytvorenie príjemného a nekomplikovaného bývania v prízemnom dome s vlastnou garážou. Mať vlastnú garáž prístupnú suchou nohou z domu je veľmi komfortné, zároveň však garáž umiestnená priamo do domu prináša mnoho komplikácií.

Dom Lucie 40 Dom Lucie 40

Najlepším riešením pre túto situáciu je nový dom Lucie, ktorý má garáž oddelenú od obytných miestností, napriek tomu stále dostupnú suchou nohou. Hmota domu vznikla umiestnením dvoch kvádrov vedľa seba. Prvý z nich má obytnú funkciu, druhý plní funkciu parkovania a úložného priestoru. Prepojenie týchto pôvodne samostatných častí je realizované na úrovni strechy. Zastrešený priestor medzi hmotami vytvára veľmi príjemné závetrie, z ktorého sa dostanete buď do jedného z vyššie spomenutých kvádrov alebo ďalej smerom do záhrady na letnú terasu. Vďaka prepojeniu časti pre bývanie a garáže vzniká ucelený, na pohľad väčší dom. Vzniknutý pôdorysný tvar do L vytvára skvelé miesto pre posedenie na terase.

Dom Lucie 40

Pôdorys domu je riešený s veľkým dôrazom na praktickosť. Na podlahovej ploche s 90 timi metrami štvorcovými je rozložené bývanie pre štvorčlennú rodinu, vrátane často požadovanej technickej miestnosti. Vstupná hala nie je rozdelená na viac malých chodieb a zádverie, naopak je jednou väčšou reprezentatívnou miestnosťou, z ktorej sa dostanete do detských izieb, kúpeľne, technickej miestnosti, toalety a obývacej izby.

Dom Lucie 40

Obývacia izba je v každom dome veľmi dôležitou miestnosťou, preto sa jej aj tu dostalo patričnej pozornosti. Jej veľkosť je nadštandardná a podlahová plocha presahuje 30 metrov štvorcových. Opticky bude však obývačka pôsobiť ešte oveľa väčším dojmom a to vďaka veľkému rohovému preskleniu, ktoré miestnosť krásne presvetlí a otvorí von do záhrady. Terasa sa v letných mesiacoch stane doslova súčasťou vašej "obývačky" a podstata bývania v rodinnom dome s vlastnou záhradou sa maximálne naplní.

Dom Lucie 40

Umiestnením jedálenského stola do preskleného rohu sa vytvorí krásne prostredie pre spoločné chvíle s rodinou či blízkymi priateľmi. V priamom dosahu od stola je umiestnená kuchynská linka, ktorá je zároveň veľmi blízko k posedeniu na terase. Prenášanie rannej kávy či čaju na terasu sa tak stáva otázkou pár krokov. Ako posledná nám ostáva spálňa rodičov. Pre maximálnu spokojnosť budúcich majiteľov domu sme do spálne umiestnili velikánsku šatníkovú skriňu, stolík na líčenie, či počítač a dva metre široké francúzske okno, cez ktoré budete mať parádny výhľad z postele von.

Dom Lucie 40 Dom Lucie 40

”Ak stavebník uvažuje o dome ako o budúcom majetku, nikdy nepostaví svoj dom ako drevostavbu.”Miroslav Lebl, hlavný finančný analytik

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 13.3.2017 späť

http://nove-domy-jar-2017.ekonomickebyvanie.sk/dom-lucie-40.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.