Dom LUKÁŠ 24

Lukáš 24 je ideálnou voľbou, ak hľadáte nevšedné bývanie, ktoré ponúkne niečo navyše oproti ostatným domom. Z vonku vyzerá ako normálny moderný dom. Kto by však chcel súdiť iba podľa vonkajšej obálky, silne by sa zmýlil. Hlavné prekvapenie domu sa ukrýva vo vnútri. Priamo uprostred domu sa skrýva malý kus prírody.

Dom Lukáš 24 Dom Lukáš 24 Dom Lukáš 24

Toto zelené srdce domu v podobe malého átria posúva dom medzi veľmi zaujímavé a luxusné bývanie. Naozaj zásadným spôsobom je týmto zmenená rola chodby domu, ktorá okrem prepojenia miestností v dome, zvláda prepojiť používateľov s prírodou kedykoľvek do nej vstúpia. Nech už bude snežiť, pršať či naopak bude vonku krásne slnečno a rastliny budú kvitnúť, vy si tieto okamihy užijete aj v momentoch, keď by ste boli v iných domoch zatvorení uprostred tmavej podlhovastej miestnosti.

Dom Lukáš 24

Okrem výhľadu do zelenej oázy vám chodba ponúkne aj stránku praktickú. Tou sú dlhé vstavané skrine, ktoré uskladnia všetko, čo budete potrebovať. Keď sa vydáme od átria smerom na juh do záhrady, dostaneme sa do druhej najdôležitejšej miestnosti v dome.

Dom Lukáš 24

Priestranná obývacia izba s jedálňou a kuchyňou využíva prevažnú väčšinu južnej fasády domu smerujúcej do záhrady. Velľké prepojenie tejto izby so záhradou francúzskymi oknami je brané ako samozrejmosť, pekným detailom navyše je tu priehľad skrze átrium do chodby. Vďaka tomuto budete mať z obývačky prehľad o dianí v celom svojom dome.

Dom Lukáš 24

Ďalšie rozloženie miestností domu je navrhnuté tak, aby ponúkalo veľmi pohodlnú prevádzku domu. Na východnej strane domu je spálňa rodičov. Tá má obe okná smerované na sever pre priamy kontakt so vstupom do domu. V spálni je umiestnená súkromná kúpeľňa, bez ktorej by som si takýto dom snáď ani nevedel predstaviť. Kúpeľňa je veľmi komfortná. Vedľa toalety a dvojumývadla je umiestnená presklená zástena, ktorá vytvára luxusný "walk-in" sprchový kút.

Dom Lukáš 24

Aby bolo zabezpečené súkromie pre hlavnú spálňu, sú detské izby s vlastnou kúpeľňou umiestnené na druhej strane domu. Západná časť dispozície ponúkne detským izbám okrem súkromia tiež príjemné preslnenie popoludňajšom slnkom. A práve popoludní trávia deti vo svojej izbe najviac aktívneho času. Obe detské izby majú francúzske okná umožňujúce okamžitý vstup do záhrady, ktorá bude ich druhou herňou či neskôr miestom pre odpočinok. Pre úplné dokončenie kvalitného návrhu domu je doplnená technická miestnosť či šatňa umiestnená vedľa zádveria a jedno samostatné WC hneď vedľa obývačky. Teraz stačí len nájsť vhodný pozemok a nasťahovať sa.

Dom Lukáš 24 Dom Lukáš 24

”Ak stavebník uvažuje o dome ako o budúcom majetku, nikdy nepostaví svoj dom ako drevostavbu.”Miroslav Lebl, hlavný finančný analytik

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 13.3.2017 späť

http://nove-domy-jar-2017.ekonomickebyvanie.sk/dom-lukas-24.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.