Dom RUBIK

Menší, napriek tomu veľkorysý

Mnoho klientov si predstavuje svoj dom veľkorysý. Chcú za ťažko zarobené peniaze dostať pokiaľ možno najviac. Väčšina z nich má vo svojich predstavách rozľahlý dom s mnohými metrami štvorcovými, aj keď vlastne pre ne nemajú zmysluplné využitie. Niekedy ich k tomu vedie predstava oslnenia návštev, často ich vlastný vkus alebo pocit bývania v reprezentatívnom sídle. Je ale čo najväčšie množstvo metrov štvorcových naozaj dôležité pre kvalitný výsledok?
Moderný jednoduchý dom s plochou strechou o zastavanej ploche 82 m2, pôdorysom 8,5 x 9,5 m s podlahovou plochou okolo 120 m2 Vám ponúkne všetko potrebné, vrátane pocitu veľkorysosti. Avšak vďaka svojej kompaktnosti bude úsporným riešením ako pre výstavbu, tak pre následnú prevádzku domu. Dom je spracovaný v dvoch verziách a je len na klientovi, ktorá z nich mu bude bližšia.

Dom Rubik Dom Rubik

Nemenným a silným základom dispozície domu je prízemie, kde sa nachádza naozaj veľkorysá spoločenská miestnosť. Ponúkne dostatok priestoru pre početné návštevy, ale aj pre spolužitie rodiny. Optické prepojenie záhrady s touto miestnosťou je samozrejmosťou. Veľmi praktické je aj viditeľné prepojenie závetria domu s kuchyňou, ktoré ponúkne dokonalý prehľad o dianí vo vnútri domu aj pred ním. Jednotlivé varianty riešenia pôdorysu sa potom odvíjajú od najvýraznejšieho prvku domu, ktorým je veľké rohové presklenie cez obe podlažia.

Dom Rubik Dom Rubik

Orámovanie zo šedého plechu ešte viac zvýrazní tento dôležitý prvok a zároveň napomáha pocitu "vyseknutiu" rohu domu. Výsledkom je interiér, výrazne pohľadovo prepojenýs exteriérom domu. Rohové presklenie rešpektujú obe možné varianty dispozície, každá ho však využíva svojim osobitým spôsobom. Môžete sa rozhodnúť, či uprednostníte spoločné priestory domu, v ktorých trávite najviac svojho času alebo si vytvoríte naozaj luxusnú spálňu so svojou vlastnou kúpeľňou a šatníkom.

Dom Rubik

Prvý variant je tvorený galériou a otvoreným priestorom nad jedálenskou časťou spoločenského priestoru. Vznikol tým krásny vzdušný priestor cez dve podlažia s využitím galérie namiesto chodby na poschodí. Vďaka tomuto riešeniu si naplno užijete veľké presklenie a výhľad do záhrady prakticky pri akomkoľvek pohybe v dome. Výška stropu nad jedálenským stolom umocňuje dôležitosť daného miesta. Či už budete chcieť vytvoriť atmosféru slávnostnej večere alebo si len užívať príjemné pokojné raňajky s výnimočným výhľadom, toto miesto bude rozhodne to pravé.

Dom Rubik

Druhý variant neponúka priestor cez dve podlažia a galériu, o to viac priestoru a komfortu však ponúka v súkromných izbách. Detské izby sú mierne väčšie, najdôležitejšie zmeny sú však navrhnuté v časti pre rodičov. Presklený roh v druhom podlaží je celý priradený ku zväčšenej spálni. Výsledkom je prakticky neobmedzený výhľad z postele von, ktorý môže ponúknuť len máloktorý dom. Pocity uzavretia okolo múrmi tu úplne odpadajú a človek získa nadštandardne presvetlený a príjemný priestor.

Dom Rubik

Samozrejme v prípade potreby nie je problém okno zacloniť žalúziami, roletami či peknými závesmi. Obavy o stratu súkromia sú teda zbytočné. K spálni pribudla tiež šatňa, cez ktorú sa do spálne vstupuje a bude obľúbeným miestom každej pani domu. Ďalším nevyhnutným prvkom pri takto veľkorysé spálne je menšia súkromná kúpeľňa len pre rodičov, ktorá poskytne príjemný štandard moderného bývania.
Či už sa Vám zapáči jeden, alebo druhý variant, obe riešenia domu budú Vašou dostupnou cestou pre vstup do luxusného bývania.

”Ak stavebník uvažuje o dome ako o budúcom majetku, nikdy nepostaví svoj dom ako drevostavbu.”Miroslav Lebl, hlavný finančný analytik

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 13.3.2017 späť

http://nove-domy-jar-2017.ekonomickebyvanie.sk/dom-rubik-1.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.